[Spoiler] Vichry zimy

upraveno 22. ledna 2014 v Píseň ledu a ohně
GRRM měl v plánu započít práce na šestém dílu ságy Píseň ledu a ohně v lednu 2012. Nicméně několik kapitol, které se nevešly do Tance s draky, už má hotových.

V prosinci roku 2011 také zveřejnil první ukázkovou kapitolu, kterou si můžete díky Aruthovi přečíst v českém překladu....

Číst celý článek zde
1356772

Komentáře

  • upraveno 6. února 2012
    brbr: Branovi bych taky přála něco lepšího. Ten jeho osud mi přijde asi nejsmutnější - věčně odsouzenej se dívat, ale nic víc. Ta druhá varianta - lord ze Zimohradu/král severu - ale v jeho případě není o moc lepší. To by k sobě potřeboval někoho jako Bryndena Tullyho nebo možná starýho Reeda. Starčata jsou holt prokletý a Martin je krutej sadistickej génius.
  • upraveno 6. února 2012
    svoa: Po pravdě, Brana jako pána na Zimohradu nevidím moc nadějně. Hm, tak vlastně mě nenapadá, co s ním. Ale snad GRRM vymyslí pro Brana nějakou jinou variantu (a nemusí to zrovna být ta, že umře).
  • upraveno 6. února 2012
    Martin píše tak, aby se vyhnul zajeté jasné šabloně - kdo je klaďas, přežije a vyhraje. Čtenáře to tak více baví - má strach o postavy... Důkazem je tohle fórum. To ale neznamená, že nás nečeká happyend, jakože slunce vyjde na západě a tak.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 6. února 2012
    Nebo bude Bran vládce dětí lesa...
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 6. února 2012
    Nakonec se jako Azor Ahai ukáže Shaga, syn Dolphův, uřízne velkému jinému mužstvý a nakrmí jím kozy.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 7. února 2012
    xD toto ma dostalo...
  • upraveno 7. února 2012
    Everett
    Vidím jednu mouchu - co když je velký Jiný žena?
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 7. února 2012
    Thanatos: Je to sice trochu nesportovní, ale Shaga, syn Dolphův nikoho nediskriminuje na základě pohlaví, barvy pleti či fyzického hendikepu :) tzn. on by si nějak poradil
  • upraveno 12. února 2012
    Ještě mě napadlo, že Standa to má asi opravdu spočítaný. Martin by ho totiž nezbavil Dračího kamene a Bouřlivého konci, kdyby s ním měl ještě nějaké plány. Toť můj názor.
  • upraveno 12. února 2012
    iba ak by z neho chcel urobiť kráľa severu, čo teda dúfam že nie.
  • upraveno 12. února 2012
    Ale no tak, vy jste fakt pro Stannisem počítali s dobrým koncem? Bejt král je v Západozemí prokletí, byť je to ten právoplatný. Pozdravujeme Tommena.

    Sarven: Ale on přece nechce bejt král severu, on chce Západozemí, jenom potřebuje podporu.
  • upraveno 12. února 2012
    no ja ho nechcem ani na severe :), uvidíme čo od neho chce GRRM a čo si dokáže cez prsty a klávesnicu presadiť Stanis sám. môj favorit nikdy nebol a zatiaľ ani nie je.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 12. února 2012
    Můj favorit rozhodně je. Nepočítám se skvělým koncem ale neřekl bych že "oficiální" (nebastardovský) rod Baratheonů vymře.
  • upraveno 13. února 2012
    Jeden fanoušek (nebo spíš fanynka) navrhla, aby tohle rozdělení na konci ságy:

    Sever: královna Arya
    Údolí: královna Sansa
    Želené ostrovy: královna Aša
    Casterlyova skála: královna Cersei
    Rovina: královna Margaery
    Bouřlivý konec: královna Shireen
    Dorne: královna Arianne

    Tak co říkáte, bude to na konci holčičí sólo (odmyslíme si, že Cersei a Arya nejsou zrovna nejlepší volba)? S tím, jak Martin likviduje mužský vůdce, to není tak docela scestná představa.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 13. února 2012
    Hanba mužům, kterým žena vládne.
  • upraveno 13. února 2012
    evidentne sú z veľmi primitívneho kmeňa :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 13. února 2012
    Ještě že umíme hrát karty
  • upraveno 13. února 2012
    svoa00 napsal(a):

    Jeden fanoušek (nebo spíš fanynka) navrhla, aby tohle rozdělení na konci ságy:

    Sever: královna Arya
    Údolí: královna Sansa
    Želené ostrovy: královna Aša
    Casterlyova skála: královna Cersei
    Rovina: královna Margaery
    Bouřlivý konec: královna Shireen
    Dorne: královna Arianne

    Tak co říkáte, bude to na konci holčičí sólo (odmyslíme si, že Cersei a Arya nejsou zrovna nejlepší volba)? S tím, jak Martin likviduje mužský vůdce, to není tak docela scestná představa.

    To není až tak špatný nápad. Aspoň by zmizel problém s bastardy a kukaččími vejci :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 13. února 2012
    Jasně. Ženám se bastardi nerodí.
  • upraveno 13. února 2012
    Pokud pomineme, že Cersei věštkyně slíbila oficiální popravu první třídy, hezké. Ale nejsem si jistý, jak funguje v Rovině a ve Skále dědické právo, tj. jestli by náhodou nedědil nějaký bratránek nebo tak něco. A zapomělo se na Poříčí a královské země.
  • upraveno 13. února 2012
    A všetkému bude vládnuť Dany a Šagové kozy :)
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 16. února 2012
    Myslíte že bude Lena Headly hodně naštvaná až si přečte ADWD a zjistí co na ní chystá? (myslím že všichni víte o čem mluvím a že zrovna HBO si tuhle scénu rozhodně neodpustí) :)
  • upraveno 16. února 2012
    Jo, to bude něco. To bych natáčet nechtěla.
    Zajímalo by mě, jestli bude i s vyholenou hlavou, když Dany "hořela" tak jí vlasy zůstaly.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 16. února 2012
    Miss Utharaptor: Hned víš o čem mluvím že? :) No tak to jí nezávidím ale kdoví jestli seriál do té doby vydrží a hlavně jak vydrží Hostinu... I když některé ty postavy tam zůstanou a řekl bych že to snad budou dělat chronologicky. Ale fakt Lena Hedly nevěděla do čeho jde :)
  • upraveno 17. února 2012
    EY: Když jsem tu scénu četla, tak jsem si instinktivně vzpomněla na Lenu a bylo mi jí trochu líto. Ne, pokud se seriál dostane tak daleko, tak si to v zájmu divácký satisfakce nejspíš neodpustěj. Ale vlásky jí předpokládám nechaj ;)
  • upraveno 17. února 2012
    Nebo ji udělají holohlavou paruku (stejně se jedná o jednu scénu). Tanec je pro natáčení komplikovaný, protože hodně postav tam má jenom jednu dvě kapitoly. Takže tu scénu by chtělo zařadit už do událostí z Hostiny, jinak herci nebudou mít co hrát.
  • upraveno 17. února 2012
    Ben Nevis: Scénáristům rozhodně nezávidím, to aby si udělali při psaní rozvržení scén rovnou na dvě série, aby jim nějaká důležitější postava nezmizela třeba na pět dílů (s tím určitě měli v případě Daenerys problém už u druhý série, ale předpokládám, že jí pár scén připsali). Rozhodně se mi ale líbí, že v první sérii a vypadá to, že i ve druhej, podělili postavy o místo na slunci celkem rovnoměrně - to nejspíš dělají, aby bylo o to víc nevypočítatelnější, kdo další půjde z kola ven.
  • upraveno 17. února 2012
    uvidíme, či seriál prežije hostinu, to je veľké "ale".
    scéna sa dá natočiť z pohľadu ceresie, čiže to nemusí byť také horúce...
  • upraveno 17. února 2012
    Taky musí udržet herce po celou sezónu. Vadí mi, že se seriály hodně podřizují hercům. Neměla bych problém je nahradit, když zlobí.
  • upraveno 17. února 2012
    Ben Nevis napsal(a):

    Taky musí udržet herce po celou sezónu. Vadí mi, že se seriály hodně podřizují hercům. Neměla bych problém je nahradit, když zlobí.

    Tak mě by zrovna tohle naštvalo. Nesnáším to i u filmů.
    díl 1: Franta
    díl 2: Franta
    díl 3: Franta, co nevypadá jako Franta, protože ho místo Pepy s milým zakulaceným obličejem hraje Lojza se špičatou bradou a všichni se snaží tvářit, jakože po plátně pobíhá pořád ten stejný Franta

    Ne, tohle vážně ne.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.