Co posloucháš???

upraveno 24. října 2012 v Rozličný pokec
Co posloucháš???
24567120

Komentáře

  • upraveno 19. září 2011
    Vesman: Nightwish (s Tarjou), Tarju a Epicu. Ostatní mají buď dobrou hudbu a zpěvačku, co neumí zpívat klasicky anebo naopak.

    Amaroun: Sice neznám originál, ale hezký cover. :-)

    Jarla: Towsend taky zní dobře. Žánrové crossovery jsou super.

    Je hodně dobré muziky, na kterou člověk ani nenatrefí.
  • upraveno 19. září 2011
    Renesanční hudbu (Giovanni Pierluigi da Palestrina), hudbu raného baroka (Girolamo Frescobaldi, Heinrich Schütz), hudbu vrcholného baroka (Jean Baptiste Lully, Marc Antoine Charpentier, Dietrich Buxtehude), hudbu pozdního baroka (Jan Dismas Zelenka, Antonio Vivaldi, Antonio Caldara, Georg Philipp Telemann, Jean Baptist Rameau, Johann Adolf Hasse, Johann Sebastian Bach, Georg Friedrich Händel, Giovanni Battista Pergolesi... tohle období je prostě výživné), klasicismus (Wolfgang Amadeus Mozart, Jakub Jan Ryba, mladší Ludwig van Beethoven), raný romantismus (starší Ludwig van Beethoven, Gaetano Donizetti, Hector Berlioz, Felix Mendelssohn, Richard Wagner), střední romantismus (Johannes Brahms, Camille Saint-Saëns), pozdní romantismus (Pjotr Iljič Čajkovskij, Edvard Grieg, Antonín Dvořák, Edward Elgar, Gustav Mahler), moderní klasickou hudbu (Henryk Górecki), jazz (Miles Davis, Thelonious Monk, Charles Mingus, Renée Olstead, Evan Christopher), folk (Asonance, Maedieval Baebes, Celtic Woman, Blackmore's Night, The Tolkien Ensemble, Elane), všelijaké písničkáře (Jarek Nohavica, Karel Kryl, Leonard Cohen), black metal, hlavně ten melodický (Anorexia Nervosa, Agathodaimon, A Forest of Stars, Aldaaron, Crimson Moonlight, Deathspell Omega, Illnath, Enslavement of Beauty, Grand Alchemist, Immortal, Lyfthrasyr, Siebenbürgen, Sycronomica), death metal (Nile, Fleshwrought, God Dethroned, Hollenthon, Psycroptic, Septic Flesh), symphonic metal (Epica), folk metal (Orphaned Land, Heathen Foray, Ulver, Wolfmare), power metal (Blind Guardian), doom metal (Agalloch, Draconian, Novembers Doom, My Dying Bride), gothic metal (Tristania), grindcore (Disfiguring the Goddess, I'll Eat Your Face, Pig Destroyer). A taky klezmer (The Klezmatics) a různé divné věci (Meredith Monk třeba).

    Omlouvám se všem, na které jsem zapomněl. A gratuluji každému, kdo ten seznam přečetl celý.
  • upraveno 19. září 2011
    Ben Nevis: ty neznáš Nirvanu? To bys mě překvapila, že si to nikdy neslyšela:
  • upraveno 19. září 2011
    Jarla: JJ slyšel :-) No jo někdy to doopravdy tak vypadá... Někdy v jazzu ale dost improvizují

    Léto: K renesanční, barokní a klasické hudbě mam přes otce taky dost blízko ( v téhle době mám rád hlavně podobnou Barokní hudbu )
    BTW To by se ti mohl líbit film Všechny jitra světa :-)

    Ben Nevis: Viz Thule :-)
  • upraveno 19. září 2011
    Všechna jitra světa asi časem vyzkouším, díky za tip. Před nějakou dobou mě dost vyděsil Farinelli. Il Castrato! Ale naštěstí to už trochu odeznělo.

    Ještě jsem zapomněl na punk. Guttermouth! Poslouchat takové muzicírování je nepopiratelně zábavné.
  • upraveno 19. září 2011
    Z female fronted metalu bych mohl jmenovat docela zajímavý (a hodně specifický) počin jménem Luca Turilli's Dreamquest. Je to takové... elektronické. A zpěvačka je černoška. Každému to asi nesedne, ale za vyzkoušení to stojí.
    A aby bylo něco symfonické, nemusí tam vůbec zpívat holka. Třeba na albu Communion od SepticFlesh hraje Pražská komorní flharmonie. Vřele doporučeníhodné.
  • upraveno 20. září 2011
    Amaroun: po poslechu bych ani nepoznal, že se jedná o Smells Like Teen Spirit...

    Ben Nevis: já tipoval Nightwish, Within Temptation a jako třetí interpret se tam mihla dokonce i ta Epica...

    takže nemáš ráda disko-trysko zpěv slečny Olzon?
  • upraveno 20. září 2011
    Thule: Přiznám se, že hudba není můj největší koníček, takže můj všeobecný přehled je slabší. Nejradši mám ticho. :-) O Nirváně jsem slyšlela, ale nemám ji naposlouchanou.
    Navíc není kde poslouchat. V práci se nedá pustit ani rádio, protože by to rušilo ostatní (prokletí vynálezu open office), a sluchátka nám zakázali. Při čtení bych hudbu nevnímala a na cestách si raději čtu než poslouchám MP3.

    Léto: díky za tipy, poslechla jsem si oboje a líbí se mi to moc. Máš pravdu, holka není nezbytně nutná.

    Vesman: Within Temptation a jiné taky mám naposlouchané, protože to poslouchá manžel. Ale já tam chci ten operní zpěv. :-) Slečna Olzon neumí hlavně naživo zpívat. Simone z Epicy je zase spíš operní amatérka a kde může, tam operní zpěv fláká. Jedině Tarja tím zpěvem žije a pořád na sobě pracuje.

  • upraveno 20. září 2011
    Jarla: co takle vypnout Caps Lock? Bylo by to lepší :-)
  • upraveno 20. září 2011
    ...................
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 20. září 2011
    Vypustit na chvíli vztek, smutek, myšlenky na všechno, jen blbnout
  • upraveno 30. září 2011
    teď mě hodně nadchla tahle kapela
  • upraveno 20. října 2011
    Renesanční hudbu (Giovanni Pierluigi da Palestrina), hudbu raného baroka (Girolamo Frescobaldi, Heinrich Schütz), hudbu vrcholného baroka (Jean Baptiste Lully, Marc Antoine Charpentier, Dietrich Buxtehude), hudbu pozdního baroka (Jan Dismas Zelenka, Antonio Vivaldi, Antonio Caldara, Georg Philipp Telemann, Jean Baptist Rameau, Johann Adolf Hasse, Johann Sebastian Bach, Georg Friedrich Händel, Giovanni Battista Pergolesi... tohle období je prostě výživné), klasicismus (Wolfgang Amadeus Mozart, Jakub Jan Ryba, mladší Ludwig van Beethoven), raný romantismus (starší Ludwig van Beethoven, Gaetano Donizetti, Hector Berlioz, Felix Mendelssohn, Richard Wagner), střední romantismus (Johannes Brahms, Camille Saint-Saëns), pozdní romantismus (Pjotr Iljič Čajkovskij, Edvard Grieg, Antonín Dvořák, Edward Elgar, Gustav Mahler), moderní klasickou hudbu (Henryk Górecki), jazz (Miles Davis, Thelonious Monk, Charles Mingus, Renée Olstead, Evan Christopher), folk (Asonance, Maedieval Baebes, Celtic Woman, Blackmore's Night, The Tolkien Ensemble, Elane), všelijaké písničkáře (Jarek Nohavica, Karel Kryl, Leonard Cohen), black metal, hlavně ten melodický (Anorexia Nervosa, Agathodaimon, A Forest of Stars, Aldaaron, Crimson Moonlight, Deathspell Omega, Illnath, Enslavement of Beauty, Grand Alchemist, Immortal, Lyfthrasyr, Siebenbürgen, Sycronomica), death metal (Nile, Fleshwrought, God Dethroned, Hollenthon, Psycroptic, Septic Flesh), symphonic metal (Epica), folk metal (Orphaned Land, Heathen Foray, Ulver, Wolfmare), power metal (Blind Guardian), doom metal (Agalloch, Draconian, Novembers Doom, My Dying Bride), gothic metal (Tristania), grindcore (Disfiguring the Goddess, I'll Eat Your Face, Pig Destroyer). A taky klezmer (The Klezmatics) a různé divné věci (Meredith Monk třeba).
    Hm. Vůbec se nechytám. Nemůžeš poslouchat něco normálního? :-)
    Viděli jste někdo pokračování Trona? Co říkáte na Daft Punk? Ti když se do toho dají, tak jsou nepřekonatelní. Úplně jsem se u toho zježil slastí.
  • upraveno 20. října 2011
    Sabaton a pak da se rict vse kro podelanyho hip hopu a dechovky :)a techna
  • upraveno 20. října 2011
    Z Tron Legacy se mi do paměti nejvíc vryl právě soundtrack od Daft Punk a pak samozřejmě taky parádní světelné motorky :)
  • upraveno 20. října 2011
    achjo :D a vsichni dnes zerou daft punk .. protoze to videli v Tronovi :D ... btw videl nekdo toho staryho trona? .)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 20. října 2011
    cr8g: samozřejmě, Jeff Bridges zamlada, kdo by si to nechal ujít...:)
  • upraveno 20. října 2011
    thumb up :D
  • upraveno 20. října 2011
    Videné a pochopené, odkiaľ sa vzal Mojžiš zo South Parku ;)
  • upraveno 22. října 2011
    Normální je nekouřit (a poslouchat Mozarta!). Co je to ten Paft Dunk? Má to něco společného s Potulným rytířem? :-O
  • upraveno 23. října 2011
  • upraveno 23. října 2011
    Co je to ten Paft Dunk?
    Napadlo mě totéž, ale já jsem hudební ignorant... :-)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 23. října 2011
  • upraveno 23. října 2011
    vazne? :)
  • upraveno 25. října 2011
    Faft Drunk je německá elektronická house-postindustriální formace z Porúří. Její frontman, věčně opilý klávesák Herman Piclinger trpí nemocí motýlích křídel, takže pro něj každý dotek kláves znamená nesmírné utrpení. Přesto hraje dál a dál. V dětství byl hýčkán svým otcem Kurtem, neurvalým horníkem z westfálské hnědouhelné pánve a tyranizován svou matkou, éterickou nezkrotnou klubovou dýdžejkou Samanthou, takže později svou citovou rozpolcenost přenesl i do své hudby, kde dominuje chladný kladívkový rytmus sbíječky a zvuk lesních rohů. Herman trpí rovněž syndromem dračího dechu, takže při koncertech někdy chrlí oheň. Etc.
    Jinak toho o nich mnoho nevím. V podstatě se mi líbí jen ten ústřední motiv z Trona. Ve své jednoduchosti je geniální. Když poprvé zazní, jakoby z dálky, cítím zamrazení z toho, že se blíží něco velikého a vznešeného, neopakovatelného, závan historie, klasiky. Ke kyberpunku se skvěle hodí.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 25. října 2011
    Herman trpí rovněž syndromem dračího dechu, takže při koncertech někdy chrlí oheň. Etc.
    To chci taky.
  • upraveno 28. října 2011
    Montezuma3: hodne peknej a povedenej soundtrack
  • upraveno 1. listopadu 2011
    Co takhle Reggae od Rabína? nejlepší :-D
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 1. listopadu 2011
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.