Oblíbené místo kde byste chtěli žít v Písnich ledu a ohně?

upraveno 11. března 2014 v Píseň ledu a ohně
Zajímalo by mě jaké je vaše oblíbené místo kde byste třeba chtěli žít a naopak kde byste nechtěli.

Mně se třeba líbí Dračí kámen, Zimohrad a Visuté zahrady. Ale největší přednost dávám Dračímu kameni (http://www.tednasmith.com/other/TN-Dragonstone.html), protože to je podle mě skvost architektury.

A naopak bych nechtěl být v Řekotočí a na Slunečním oštěpu (http://www.dana-mad.ru/gal/display.php?img=4800,http://www.dana-mad.ru/gal/display.php?img=4800
2456

Komentáře

  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 31. srpna 2011
    Vysokozahrada v šesti metrových sněhových závějích. ;-) Již brzy, ve Vichrech zimy!
  • upraveno 31. srpna 2011
    Pro mě by asi fungovalo Dorne někde na pobřeží, jak podnebím, tak morálkou.
  • upraveno 31. srpna 2011
    Vysokozahrada v šesti metrových sněhových závějích. ;-) Již brzy, ve Vichrech zimy!
    Přesně na to čekám!!! =)
  • upraveno 31. srpna 2011
    Hmmmm, v případě Zimy s velkým z by pro mne mohlo být obyvatelné i moje milované Dorne.
  • upraveno 12. září 2011
    jako zimní sídlo jednoznačně Hrůzov či Skagos

    a jinak nejspíš Vysoká zahrada...
  • upraveno 3. října 2011
    Jednoznačně Staré město nebo Sluneční oštěp....no a pak možná Braavos...V případě, že bych toužil po klidu a samotě, odjel bych na chatu do Casterlyovy skály nebo Vodních zahrad
  • upraveno 3. října 2011
    som na chvílu prečítal že "kdybych toužil po klidu a samodtě, odjel bych do Crasterovy..."
    ups! to by bol kľud, ktorý zabíja :)
  • upraveno 4. října 2011
    Krisa to rozsekla:-)))

    Jinak já jsem zastánce Zimohradu, hrozně mě lákají ty horké prameny a navíc (jak už tu bylo řečeno) tam žijí samí fajn lidi:-)
    Duší jsem zimní člověk, takže další bych zkusila třeba Medvědí ostrov, i když tam spíš jen na návštěvu, je to moc stranou od všeho dění:-)
    Určitě by se mi líbil Bílý přístav a minimálně na nějakou dobu by mi nevadil ani umberovský Poslední Krb. Karská bašta je skvěle posazená v lesích, tam by to bylo dobrodrůžo;-)
    Se Zdí nepočítám, tam by mě nepustili:D

    Nejjižněji bych šla asi do Casterlyovy skály (a vykouřila všechny Lannistery), ale nejvíc by se mi líbilo Řekotočí... ta voda všude kolem by mohla být zajímavá.:-)
    A určitě bych se nebránila ani Stráži u šedé vody. Podle popisu sice ne příliš pohostinné místo, ale ty povídačky o tom, jak se i takový velký hrad dokáže přemisťovat... to by stálo za prozkoumání.:-)

    Orlí hnízdo by bylo fajn na příležitostné pařby, ale na bydlení ne-e. Když už bych byla hradní paní, tak bych celé dny jezdila někde na koni... a to by v Orlím hnízdě až tak úplně nešlo:-)

    Jinak mnohokrát zmiňovaná Vysoká zahrada. Inu, tam by mi bylo moc horko (a to ani nemluvím o Dorne, tam ani náhodou... to jejich víno si hezky nechám dovézt na sever:-))
  • upraveno 4. října 2011
    Zimohrad se Sněhem nebo Zeď se Sněhem :)))
    A co Zimohrad s nafukovací panou Sněha? :-))) :P
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 4. října 2011
    Nafukovací Sněhy nebrat
  • upraveno 4. října 2011
    navíc (jak už tu bylo řečeno) tam žijí samí fajn lidi:-)
    Ovšem někteří sousedi už za moc nestojí....

    Co takhle Iben? Ten by Tě nelákal?
    Jinak mnohokrát zmiňovaná Vysoká zahrada. Inu, tam by mi bylo moc horko (a to ani nemluvím o Dorne, tam ani náhodou...
    Počkej až přijde dlouhá zima...V Dorne bude akorát:-) Ale je fakt, že teplo tam je asi jinak vražedné...Z pohledu počasí bych volil v letní desetiletece střední Západozemí...Možná Mořskou stráž (snad jsem si to nespletl s jiným hradem...bydlí tam tuším Mallisterové)....
    ale ty povídačky o tom, jak se i takový velký hrad dokáže přemisťovat... to by stálo za prozkoumání.:-)
    Já myslím, že odpověď je nasnadě :-) Prostě se pohybuje okolní krajina...bažiny
  • upraveno 4. října 2011
    co smaragdový ostrov ?
  • upraveno 4. října 2011
    Chmur: se sousedama bych se vypořádala hned na začátku, aby byl pokoj. Nějaký bastardy z Hrůzova bych pověsila za palce u nohou do průvanu:D (na rozdíl od těch, co tam bydlí, mám strejčka, takže celkem vím, co od většiny čekat, muhahah:-))
    Na Iben bych určitě zajela, ale zase je to daleko ode všeho, což je na druhou stranu i celkem fajn skutečnost.
    Dlouhá zima bude něco pro mě. A Zimohrad a jeho teplé stěny mě zachrání před umrznutím, muhahah:-)
    Ale je fakt, že možná zajedu na návštěvu, abych se na chvilku ohřála. Uvidíme:-)

    Ano, Mořská stráž je Mallisterů. Tam by to taky nemuselo být k zahození, ovšem kdybych si měla vybrat něco u moře, tak by to bylo dál od Freyů.

    A ke Stráži: Jasně, jde o to, že musí být zajímavé probouzet se pokaždé s jiným výhledem na krajinu:D:D

  • upraveno 4. října 2011
    Ivusha: Já mám rád řád a stálost, takže obden se měnící krajina by mě spíš stresovala...
    Zimohrad a teplé stěny? Jde to vůbec dohromady:-))? No Freyové nejsou zrovna dobří sousedi, ale bez podpory Lannisterů jsou celkem neškodní:-)
    Já bych si rád projel celé Západozemí a to v nějaké dobré společnosti, abych si užil nějakou srandu a zároveň se něco dozvěděl. Takže bych vzal do party Tyriona, Jaimeho, Oberyna, Tormunda, Allerase a mistra Luwina (snad bych to přežil:-)
  • upraveno 4. října 2011
    Tož já se přidám, i když s Jaimem mám pořád takový etický problém:-))
    Ad Zimohrad: tak když stěnami protéká horká voda z pramenů, tak asi úplně ledové taky nebudou.
    A k té Stráži: nebojíš se spíš mechu v podpaží?:D
    A mohli bychom vzít do party třeba i Sněha?:))
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 4. října 2011
    Sněha? To aby si měli ostatní z koho dělat srandu? :o))
    btw - takový výlet by byl asi hodně náročný pro játra
  • upraveno 5. října 2011
    Ivusha:
    Nejjižněji bych šla asi do Casterlyovy skály (a vykouřila všechny Lannistery)
    Myslím, že v dobách kdy tam ještě Tyrion žil tak by byl nadšenej. Přeci jenom jeho sexuální apetit je veliký :-))
  • upraveno 5. října 2011
    :-)))))

    Všechny? Vždyť je jich plný hrad i město.
  • upraveno 5. října 2011
    Ad Zimohrad: tak když stěnami protéká horká voda z pramenů, tak asi úplně ledové taky nebudou
    .
    Opravdu? To jsou tedy dost pokrokoví, že už přišli na ústřední topení...Nestojí Zimohrad jen na geologicky aktivním podloží?
    Nejjižněji bych šla asi do Casterlyovy skály (a vykouřila všechny Lannistery)
    Myslím, že v dobách kdy tam ještě Tyrion žil tak by byl nadšenej. Přeci jenom jeho sexuální apetit je veliký :-))
    :-)) Hezkej dvojsmysl..Jak to, že mě to taky nenapadlo?...Že už bych byl moc starej:/
    A k té Stráži: nebojíš se spíš mechu v podpaží?:D
    Něco podobného mechu tam už mám, takže bez problémů:-)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 5. října 2011
    (Mě ten dvojmysl napadl okamžitě při čtení, ale radši jsem držela hubu, abych zase nebyla za zvrhlíka.)
  • upraveno 5. října 2011
    Proč zase?
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 5. října 2011
    Jiný diskuzák, jiný příběh (vlastně příběhy), ale hrozící stejný výsledek ;)
  • upraveno 5. října 2011
    Nevada: Zvrhlíku!!!!! :-D Jenom myslet je zločin ( všem ostatním odpouštím) :-) ;-) :-D
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 5. října 2011
    A přitom jsem ve skutečnosti taková slušná, plachá a hodná a vůbec :o((
    :oP

    Ale je fakt, že myšlení je dnes skoro zločin (ale to je už na úplně jinou debatu)...
  • upraveno 6. října 2011
    Thule&Chmur&Nevada: Tak tohohle dvojsmyslu jsem si taky nevšimla... zajímavé, když jsem to psala:D:D

    Chmur: nene, několikrát se to v knížkách píše, že horké prameny protíkají stěnami... a když Zimohrad vypálí, tak Bran popisuje, jak z prasklin ve stěnách teče voda...
    Ad mech: Ha, vždycky může být hůř:D

    Nevada: Na Sněha mi nešahat:-)))
    A játra já mám obrněný, ale i tak se trošku bojím:-)


  • upraveno 6. října 2011
    No já myslím, že králem dvojsmyslů je dneska někdo jiný a na jiném serveru s mnohem větší návštěvností :-) http://aktualne.centrum.cz/zahranici/amerika/clanek.phtml?id=716576

    Ale jinak taky dobrý ;-)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 6. října 2011
    Hodně dobrý :o)))
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 6. října 2011
    Dneska se postaví mně, zítra se postaví vám, a pozítří se postaví samotnému soudruhu ministrovi.
  • upraveno 6. října 2011
    Alek: tak ten hodně pobavil:-)))
  • upraveno 10. října 2011
    jednoznacne na Zdi, ja rada zimu. A par peknych direwolfu k tomu a byla bych uuuplne spokojena.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.