TV seriály

upraveno 23. ledna 2011 v Film a televize
Hra o trůny se chystá do vysílání na jaře roku 2011. Jaká bude její konkurence? Poradí si HBO s vycházející hvězdou na produkčním poli stanicí Starz a jejími projekty Spartacus, Pillars of the Earth a zejména pak fantasy Camelot? V pozadí bude jistě číhat i projekt od tvůrců Tudorovců Borgias. Nebo bude největším oříškem sesterský projekt Boardwalk Empire? Či překvapí někdo jiný?



Vím, některé seriály se časově přímo nepotkají, ale to nemůže diskuzi nijak škodit a to tu tu jde hlavně. Takže se nenechte omezovat těmihle mými žblepty. :-)
178101213361

Komentáře

  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 12. ledna 2011
    Nemyslí tím maskovací oblek či deku, kterou odstřelovači používají aby splynuli s prostředím?
  • upraveno 12. ledna 2011
    Tak to nevim, co tím zrovna myslej. Ale ten veterán je jedna z nejlepších vedlejších postav toho seriálu, ta mě fakt zaujala. Víc než ti kolem míhající se mafiáni.
  • upraveno 12. ledna 2011
    Jj je perfektně udělanej.. Docela lidsky.. I takový ty deatily jako že mručí po každý větě jsou dobrý.

    Nevada píše:
    Nemyslí tím maskovací oblek či deku, kterou odstřelovači používají aby splynuli s prostředím?


    Nn je tam přímo záběr na nějakou maska...
  • upraveno 12. ledna 2011
    Není to třeba maska krycí obličej?Aby "nesvítil" oproti terénu a feldgrau mundůru.
  • upraveno 12. ledna 2011
    Není to ghilie? Neboli hejkal?
  • upraveno 12. ledna 2011
    Je to kovová maska s otvory na koukání - zřejmě na kryti, ale nechápu to celí použití - Ten sniper dostal toho německýho snipera (marksmana) až potom co si tu masku sundal, aby se podrbal na nose.... jak se používala atd to netušim, tedy jakou měl voják polohu...
  • upraveno 13. ledna 2011
    Maska odstřelovače (Sniper Mask) by tuším měla být jedna z částí jeho komplexního maskování. Může se jedna o samostatnou kuklu nebo je zapracována do celku maskovacího pláště - některé verze "hejkala".



    image



    image
  • upraveno 13. ledna 2011
    vyfotim to :D

    Marksman mask
  • upraveno 13. ledna 2011
    Ono to asi bude prosté maskování.Pak si masku sundal,obličej zasvítil a schytal kulku.
  • upraveno 13. ledna 2011
    Tak to bude tahle

    image



    image

    Vlastně chrání a maskuje polovinu obličeje. Něco málo o ní:



    "This sniper mask was produced in very limited numbers during WWI and briefly used by German marksmen. The utility was to have your rifles scope fit in the gap on the left side of the mask so you can stand over the top of the trench with only your head exposed. The mask was recently featured in HBO's Boardwalk Empire."
  • upraveno 13. ledna 2011
    Zvlaštní věcička... díky moc za osvětu... jak si zaměroval :D ? :-) Tu pušku jsi měl po levici a koukal jsi se dírkama v masce to mi nějak nedáva smysl :-)
  • upraveno 13. ledna 2011
    Amaroun: Netuším, jak moc to bylo praktické. Pochopil jsem, že se to moc dlouho neužívalo, možná to byl jeden z důvodů... :)
  • upraveno 14. ledna 2011
    1. série Boardwalk Empire dokoukána a velká spokojenost... Co se mi předevšim líbi oproti Kmotrovi je, že se nesnaží idealizovat Mafiány...
  • upraveno 15. ledna 2011
    Právě jsem dokoukal nový díl třetí sezony Clone Wars a s velkým sebezapřením musím říct, že jsem nadšený. Animátoři udělali obrovský krok dopředu, stejně tak mám radost z nových postav a režie. Fakt je to oproti nepovedenému celovečeráku hodně pozitivní vývoj. Líbí!
  • upraveno 15. ledna 2011
    Lokken: Sice naprosto nechápu jak se dá mířit skrz ty miniprůzory na oči, ani k čemu je to sniperovi dobrý (kromě výroby odlesků), ale vypadá to krutě steampunkově.



    noir: Mě se celovečerák docela líbil, i když je fakt že některý díly seriálu byly lepší.
  • upraveno 15. ledna 2011
    aha, ta maska mi docela vrtala hlavou, nemyslím, že je to přímo na obličej, nýbrž na hlavu a při zalehnutí a přiložení si ji stáhl do tváře, že mu koukalo jen oko (s dalekohledem)

    nebo to byl sniper sadista a a koukal těma dirkama a při střílení si ji přizvedl...(ale v tom případě by mě zajímalo, jak v tom chodil, aniž by do všeho narážel...)
  • upraveno 15. ledna 2011
    Aha, já si nevšiml popisku pod obrázkem.



    Fibriso: J to už dává smysl.
  • upraveno 15. ledna 2011
    noir píše:
    Právě jsem dokoukal nový díl třetí sezony Clone Wars a s velkým sebezapřením musím říct, že jsem nadšený. Animátoři udělali obrovský krok dopředu, stejně tak mám radost z nových postav a režie. Fakt je to oproti nepovedenému celovečeráku hodně pozitivní vývoj. Líbí!


    Druhá série skončila dílem s Boba Fettem ? pokud si to dobře pamatuju... O čem je třetí série? :-)
  • upraveno 16. ledna 2011
    Třetí série je o dantomirských čarodějkách. Použili na ně původní návrhy do Phantom menace a působí moc dobře.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 16. ledna 2011
    O Dathomirských čarodějkách jsou (zatím) poslední dva díly z třinácti, které byly ve třetí sérii odvysílané. Rozhodně bych tedy netvrdila, že třetí série je o nich.

    Mnohem víc prostoru dostala politika a Amidala. Jediové byli odsunuti do pozadí, nejčastěji z nich tam byla Ahsoka.
  • upraveno 16. ledna 2011
    Já jsem teda Star wars univerzum docela přestal sledovat... Hodně mne bavily prvky kolem Rytířů staré republiky a mocných Sithu... A clone wars mne svým způsobem taky bavily... Docela by mne zajímalo co se stane s tou Ashokou... NEvíte jestli jsou rozdělaný nějaký další seriálový projekty ? Ohledně SW
  • upraveno 16. ledna 2011
    Amaroun píše:
    NEvíte jestli jsou rozdělaný nějaký další seriálový projekty ? Ohledně SW


    Lucas Arts slibuje hraný(?) seriál o rebelii mezi E3 a E4. Nicméně má být na pořadu dne až po konci tCW, které mají mít dohromady asi 5 řad. Takže očekávané datum je nejdříve 2013.



    noir píše:
    Právě jsem dokoukal nový díl třetí sezony Clone Wars a s velkým sebezapřením musím říct, že jsem nadšený. Animátoři udělali obrovský krok dopředu, stejně tak mám radost z nových postav a režie.




    Já se naopak u tCW pořád víc vztekám, jak mi jejich scénáristi převrací roky zavedené věci naruby (pacifističtí mandalorianí?! BLÉÉÉ). Navíc je podlě mě pořád víc znát, že se jedná o seriál pro děti a některé díly jsou tak zoufale nudné, že je ani zlepšující se grafika nezachrání.
  • upraveno 16. ledna 2011
    Lokken: Mám přesně opačný pocit - od první série, která mi přišla dost dětinská, cítím ve scénářích docela velký posun. Třeba bratrovražda v posledním díle nebyla dětská ani trošičku.



    Obecně mi přijde, že když jsou díly o klasických postavách, tak mě nebaví. Autoři se musí moc hlídat, aby nenarušili jejich "kontinuitu" a drží se při zemi. Ale jakmile se objeví nová postava, hned je větší zábava...
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 16. ledna 2011
    Na kontinuitu se v těchto Clone Wars docela slušně kašle.



    Amaroun píše:
    Docela by mne zajímalo co se stane s tou Ashokou...


    Čekají nás ještě dvě série, takže těžko říct. Ale čím dál častěji se spekuluje, že ji nakonec zabije Anakin.
  • upraveno 16. ledna 2011
    Lokken píše:
    Lucas Arts slibuje hraný(?) seriál o rebelii mezi E3 a E4.




    Ano. Protože i ta prázdná místa je potřeba zaplnit a zcela spoutat hráčskou kreativitu. Tohle období mám rád, protože lidé vědí hodně o tom, co bylo předtím a co bude potom a pokud nežiješ příliš Extended Univerzem, tak máš spoustu možností na hraní. Ale seriál to bezpochyby zazdí...
  • upraveno 16. ledna 2011
    Alnag píše:
    Ano. Protože i ta prázdná místa je potřeba zaplnit a zcela spoutat hráčskou kreativitu. Tohle období mám rád, protože lidé vědí hodně o tom, co bylo předtím a co bude potom a pokud nežiješ příliš Extended Univerzem, tak máš spoustu možností na hraní. Ale seriál to bezpochyby zazdí...




    Pod tenhle názor se podepíšu. Osobně se od toho seriálu čekám zatím jen to nejhorší.



    noir píše:
    Obecně mi přijde, že když jsou díly o klasických postavách, tak mě nebaví. Autoři se musí moc hlídat, aby nenarušili jejich "kontinuitu" a drží se při zemi. Ale jakmile se objeví nová postava, hned je větší zábava...


    Souhlasím s tím, že díly o klasických postavách jsou nudné, ale rozhodně ne s tím, že by se v nich autoři hlídali. Což mě právě vadí - nedrží se zavedeného a stejně to stojí za starou belu. FAIL
  • upraveno 16. ledna 2011
    Alnag píše:
    hráčskou kreativitu.


    Co přesňě tím myslíš ? :-) RPG?... No Kotory nejsou zas tak důkladně udělaný...
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 16. ledna 2011
    Lokken píše:
    Alnag píše:

    Ano. Protože i ta prázdná místa je potřeba zaplnit a zcela spoutat hráčskou kreativitu. Tohle období mám rád, protože lidé vědí hodně o tom, co bylo předtím a co bude potom a pokud nežiješ příliš Extended Univerzem, tak máš spoustu možností na hraní. Ale seriál to bezpochyby zazdí...



    Pod tenhle názor se podepíšu. Osobně se od toho seriálu čekám zatím jen to nejhorší.




    Aha, takže fanoušci Star Wars univerza se mají jít klouzat, chápu vás správně?
  • upraveno 16. ledna 2011
    Nevada píše:
    Aha, takže fanoušci Star Wars univerza se mají jít klouzat, chápu vás správně?


    Obávám se, že ano. Už si hledám kluziště...:)
  • upraveno 16. ledna 2011
    SW expanded universe z doby před Episodou I se mi moc líbí, ale k událostem po Episodě VI jsem dost skeptický. Stručně řečeno je to podle mě strašně překombinované - klonovaný Imperátor, stále ničivější super-zbraně, Yuuzhan Vongové...
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.