Robb Stark a Jon Sníh

upraveno 6. listopadu 2010 v Postavy a bytosti

Quote:
Od Samwella:Ale fanatik se ze me stal az pozdeji. Kdyz zemrel v Bouri Robb, zavrel jsem knihu a nechal ji takto tak dlouho, ze jsem ji musel vratit. Za nejaky cas jsem se pro niznovu vydal, prinesl domu a zacal cist. Zemrela Catelyn. Znovu jsem ji zavrel a sel se projit psem. Ale uz vecer jsem ji znovu zacal cist a uz neprestal. Wink Jak jste zareagovali vy, kdyz jste se dostali k Rude svatbe?

Samwell: Ja som to cakal,takze som s toho nebol uplne vedla.Robb bol mojou najoblubenejsiou postavou,ale tak nejak som tusil,ze musi uvolnit miesto Jonovi.Prave preto som si k postave Jona, nikdy nevytvoril nejaky vztah.

Napriek tomu si myslim,ze Ruda svatba bola tym najlepsim momentom celej sagy a keby tu nebola,kniha by bola ochudobnena o jednu emocionalu bombu.

«13

Komentáře

  • upraveno 1. listopadu 2006

    A to já zas k Robbovi nikdy zrovna kladnej (a uz vubec ne citovej) vztah neměl. Přišel mi takovej divnej, málo Stark, moc Tully. Těžko to udat na příkladu, kterj po mě po tomhle prohlášení vždycky někdo chce, ale prostě mi u něj chybělo to, co cejtim u Aryy, Brana a Jona. Vzdycky jsem vedel, že tím pravým charakterem je Jon a že Robb je jen překážka, která musí být odstraněna. Ačkoli jsem nepočítal že se tak stane uprostřed ságy, čekal jsem to spíš ke konci. A jinak Krvavá hostina byla genialni, az tak moc, ze mi nakonec i ten Robb chybel:-)

  • upraveno 1. listopadu 2006

    Robb byl mozna vzhledem Tully, ale co se tyka povahy, byl to syn sveho otce. Ned ti snad nepripadal dost jako Strak???

    A jaka prekazka Jonovi? V cem mu mel prekazet?

  • upraveno 1. listopadu 2006

    presne...ak bol niekto nepragmatickym a cestnym charakterom tak to bol Ned Stark a po nom Robb Stark.Robb mozno nevyzeral ako jeho otec,ale spraval sa tak.

    Mam pocit,ze to co Alek povazuje za Starka, je skor Gregor Clegane ;) silny,chladny a nelutostny.

  • upraveno 1. listopadu 2006

    jj, tuhle odezvu jsem cekal:-)

    ohledne ty prekazky Jonovi...mysleno tak, ze Jon je proste typicky romanovy hrdina, ktery by pribeh utahl sam, kdezto Robb byl vzdy jen vedlejsi postava (mozna aj proto mi nikdy moc neprirostl k srdci). A proste jsem vzdycky tusil ze Jon bude ten Stark, ktery bude drzet tu vlci zastavu na konci - Bran to nebude, ten se rodu imho vzda (ano vim, ze se ho Jon taky vzdal, nemusite mi to zduraznovat, ale myslim, ze to je trochu jiny pripad), tezko rict jak to dopadne s Rickonem, ale moc sanci mu nedavam.

    Cili v cem mu mel Robb stat? No preci v osudu, v predurceni stat se tou klicovou postavou!

    Ano Ned mi jako Stark prisel, on zosobnuje vsechno cim Stark je (mimo jine samo silny, chladny, nelutostny, jak vtipne prihazuje desaixx:-)) - na hloupou otazku hloupa odpoved...

    Nebudu tady hazet citace z knizky (na to jsem linej to dohledavat), ale mockrat jsem mel pocit, ze se Robb nechova tak jak bych u syna Neda predpokladal. A to pomijim to, ze mi prisel misty sobeckej, namyslenej, povyseneckej. Ale tezko od nej cekat neco jinyho, byl preci jeste dite, stejne jako ma dalsi "oblibenkyne" Sansa:-)

    Cili tenhle muj nazor neberte moc vazne, je to proste jen pocit, kterej na me z pera autorova cisel, u Robba jeste znasobeno tim, ze to bylo vzdy z pohledu nekoho jinyho. Sak to znate, u Martina je takovejch hrdinu hafo, kazdej si to prebere po svym.

  • upraveno 2. listopadu 2006

    mne Rob tiez nijak zvlast neprirastol k srdcu, bol od zaciatku chlapcom co sa hral na muza, obet situacie, ktora nastala. Osobne som nemal rad ani Catelyn a Sansu, Catelyn zato ze sa otrasne spravala k Johnovi, akoby on zato mohol ze...vsak viete co a aj zato ze sa miesala do politiky (chytila Tyriona) a tym nepriamo spolu so Sansou sposobili smrt Eddardovi. Ned a John boli moji oblubenci.

    btw. ktora pasaz knihy sa Vam najviac pacila? myslim taku pasaz, ktora vam utkvie v pamati slovo za slovom ako napriklad u Tolkiena ked Aragorn povstane z travy a prehlasi sa za krala, alebo ked Zaklinac vybyje vsetkych elfov na Thanedde ("Zadny clovek by nedokazal skocit z takove vysky, zadny clovek by nedokazal pruzne dopadnou a zacat zabijet. Biy demon to dokazal a zacal zabijet.") V Martinovi to je urcite pasaz ked si ned spomina na suboj s Mecem Jitra a spol.....

  • upraveno 2. listopadu 2006

    Taky jsem si k Robovi nikdy nevytvořil takové sympatie jako k Jonovi, Aryi a spol., ale to bude dost možná tím, že nikdy neměl své POV kapitoly... Na druhou stranu si myslím, že zrovna charakter Robba patřil k Martinovým vůbec nejpovedenějším. Na půl cesty mezi dětstvím a dospělostí se stal králem a ačkoliv měl ve výchově otce, matce a věrných vazalech (teda téměř všech) velkou oporu, nebyl dostatečně tvrdý a zkušený, aby mohl podobnou dobu přežít a Martin to uměl dost přesvědčivě vykreslit na jeho nestálosti a nerozhodnosti mísící se s projevy odpovědnosti a vladařské cti.

  • upraveno 2. listopadu 2006

    Eddard wrote:
    Taky jsem si k Robovi nikdy nevytvořil takové sympatie jako k Jonovi, Aryi a spol., ale to bude dost možná tím, že nikdy neměl své POV kapitoly... Na druhou stranu si myslím, že zrovna charakter Robba patřil k Martinovým vůbec nejpovedenějším. Na půl cesty mezi dětstvím a dospělostí se stal králem a ačkoliv měl ve výchově otce, matce a věrných vazalech (teda téměř všech) velkou oporu, nebyl dostatečně tvrdý a zkušený, aby mohl podobnou dobu přežít a Martin to uměl dost přesvědčivě vykreslit na jeho nestálosti a nerozhodnosti mísící se s projevy odpovědnosti a vladařské cti.

    souhlas, Martin to, co na nem nemam rad, napsal skvele...

  • upraveno 2. listopadu 2006

    Robb byl tak silny, rozhodny a tvrdy, jak jen muze sestnactilety mladik byt. Ztratil v kratke dobe otce i vsechny sourozence. Byl sam a musel nest tihu zodpovednosti za cely Sever a pak i za Ricni krajiny, za vsechny muze, kteri ho nasledovali do valky daleko od svych domovu. Presto dokazal zvitezit ve vsech svych bitvach i popravit sveho do te doby verneho vazala a pribuzneho, ktery ho neuposlechl. Udelal pouze jedinou chybu, ktere se diky shode okolnosti a sve vychove-Nedove vychove- nemohl vyhnout.

    BTW: nevim jak jste to s tou Eddardovou nelitostnosti mysleli. Faktem je, ze kdyby Ned nelitostny byl, tezko by Cersei varoval, aby ji dal moznost se zachranit sebe a jeji deti za Uzkym morem.

  • upraveno 2. listopadu 2006

    No jo, vzdyt mu nikdo neublizuje:-) Ale pochop, ze ho proste nemuzu mit rad, uz proto, ze Tullye nemusim (krom Bryndena), proto, ze se bratrickoval s Theonem a proto, ze pak udelal kardinalni chybu s Jeyne, kterou jako (mlady a blahovy) clovek sice umim pochopit, ale neumim ji odpustit zrovna jemu, pac vim, ze kdyby byl po svem otci, tak by to byl neudelal. Ned by nikdy neporusil kralovsky slib, ani pro lasku k zene.

    Ano, nelitostny neni asi idealni vyjadreni, spis chladny, a imho odpoustet moc neumel, a kdyz tak maximalne jednou. A to s tou Cersei, to imho rozhodne nebyla zadna litost ani laskavost, to byla hra o truny:-)

  • upraveno 2. listopadu 2006

    Nuz ja mam rod Tully celkom rad...preco by som ich nemal mat rad? ;)

    Este raz by som rad podotkol,ze Jon je z najvacsiou pravdepodobnostou hlavnou postavou celej sagy.A Robb bol jednou z vedlajsich postav.No a ja osobne, mam vedlajsie postavy spravidla v knihach radsej ako tie hlavne,pri ktorich je predpoklad,ze vydrzia do konca knihy(osud vedlajsich je casto neisty).Vedlajsie postavy spravidla maju viac charakterovych chyb a su celkovo zaujimavejsie.

    Naviac Robb bol v ohnisku deja.Nebudem tu tvrdit,ze pribehy zo severu su nezaujimave,ale povedzme si narovinu,ze nebyt vojny v Riverlands a vojny na juhu (Tyrelovia a Baratheoni),tak by bola Saga o 50% slabsia.To bol motor celej sagy aspon pre mna a preto je "Hostina pre vrany",najslabsiou z serie,pretoze hlavny protagonisti vojny Tywin a Robb su ta-tam.

    Pribehy Daenerys ci Jona ,ak by ste ich oddelili od zvysku su vlastne klasicke fantasy(nic extra).Postavy ktore sa vedla nich objavuju su nevyrazne a su akosi do poctu.

  • upraveno 2. listopadu 2006

    Proc nemit rad Tullye? To by vydalo na samostatnej topic fora:-)

    Quote:
    Pribehy Daenerys ci Jona ,ak by ste ich oddelili od zvysku su vlastne klasicke fantasy(nic extra).Postavy ktore sa vedla nich objavuju su nevyrazne a su akosi do poctu.

    Tak s timhle nemuzu souhlasit. Kdyz pominu to prvni tvrzeni, ktery je hodne dano tim, jakou fantasy mas na mysli, tak to druhy neni pravda. Copak je Samwell do poctu? Nakonec se z nej stal dokonce POV. Copak je Jorah Mormont do poctu? Pche. Pro me je skoro stejne zajimavej jako sama Dany. A ze by byli Qhorin Pulruky nebo Barristan Selmy nevyrazni? No nevim nevim, jak by rekl ustaranym hlasem pan profesor z Hradu:-)

  • upraveno 2. listopadu 2006

    Dovolim si povedat ano.Jorah Mormont je nevyrazna postava,Qhorin Pulruky je nevyrazna postava.A Barristan Selmy v pribehoch s Daenarys uz nieje ten Barristan Selmy z pribehov z juhu....

    Ak si zoberieme kolko zaujimavych charakterov sa objavuje v pribehoch Sansy,Catelyn,Tyriona,Arye a Jaimiho...tak su pribehy Jona i Daenarys skutocne na zaujimave charakterove typy chudobnejsie.Teda nic v zlom :)

    Zeby mensi flame ? Robb vs Jon ,Jon vs zvysok sveta ;)

    Asi toto je skutocne majstrovstvo G.R.R.Martina,ze vytvoril svet a postavy, ktore dokazu zaujat roznych citatelov.

  • upraveno 2. listopadu 2006

    Ze se pratelil s Theonem? Prirozene. Kolik mel asi tak na Zimohradu vrstevniku? A vic se pratelil s Jonem.

    Aleku, mel by sis Pisen znova precist. To vis, ze by si Ned Jeynu vzal, byt na Robbove miste. Jeho cest by mu nedovolovala udelat nic jineho.

    Ned a Hra o truny? Precti si to znova. Na to se neda vic rict.

  • upraveno 2. listopadu 2006

    Jorah je nevyraznej? A Qhorin? Vzdyt jeho postava by mohla utahnout samostatnej fantasy pribeh. A Barristan? Ten se svym stehovanim stal tak zajimavym a nevypocitatelnym a tudiz i vyraznym, ve smyslu tajemna okolo nej. To "vyrazny" je blby slovo, tam bude mozna ten zadrhel, da se to vykladat vice zpusoby. Ano ty postavy mozna nedelaj vyrazne ciny, ale pro me jsou vyrazne tim cim jsou, svou minulosti, svou nevypocitatelnosti, svymi vlastnimi zajmy...prestoze nezasahuji do malicherne hry o truny. A to je taky jeden mozny duvod nasich rozdilnych nazoru. Pro tebe je Pisen asi zejmena o ty hre o truny, kdezto pro me je klicovy ten souboj Svetla a Temnoty, lidi a Jinych. A intriky a boje o trun jsou sice zajimave ale ve vysledku podruzne.

    Jeste jedna poznamka...ne nadarmo jsou Jon a Dany (a Arya s Tyrionem) nejoblibenejsi POV.

    At zije Martin, mel by z nas radost:-)

  • upraveno 3. listopadu 2006

    pridávam sa k fanúšikom (in memoriam) Robba Starka. Zároveň som však nikdy v sebe nepocitťoval rivalitu medzi Robbom a Jonom. Prišli mi ako bratia v tom najlepšom zmysle slova.

    Áno, Jon vyzerá na hlavného hrdinu, ale povedzme si pravdu Martyn ho veľmi pekne a najmä postupne vybudoval. Na začiatku bol rozhodne hlavným hrdinom Robb, aby na veľkej križovatke (Rudá svadba), uhol z cesty:-(

    Súhlasím s tým, že Robb bol synom svojho otca vo všetkých podstatných črtách a teda bol STARK ako sa patrí. Možno "letný" Stark aj vĎaka Tully - side, aj vĎaka obdobiu.

  • upraveno 3. listopadu 2006

    Kdybych si mohl vybrat, chtěl bych mít po svém boku rozhodně Jona, ne Robba.

    Ten zásadní rozdíl mezi dvěma bratry je asi ten, že Robb byl příliš svázán(nechce se mi říct přímo posedlý) svými povinnostmi, kdežto Jon jaksi víc soucítil s lidmi. Viděl jejich slabosti, ale nevyužíval je, naopak jim pomáhal. K Arye, Branovi i Samwellovi byl laskavý. Ten rozdíl byl zřejmý už v první kapitole Hry o trůny.

  • upraveno 3. listopadu 2006

    Presne tak, nejvetsi prednosti Jona je fakt, ze zije s pocitem bastarda. Kdezto Robb v sobe nezapre svou nadrazenost (nepochybne danou geny po matce), i kdyz je dost umirnena a neni nijak okazale davana najevo.

  • upraveno 3. listopadu 2006

    No panečku, tady to jiskří jak dva meče v ostrém souboji, jak napsal tuším sám Martin (nebo ne? :-)...

    ad Eddard a jeho zodpobědnost:

    Troufám si taky říct, že by zvolil povinnost, i kdyby už pochybil, (a je i možné, že se tak stalo, viz. jeho ´možný románek s lady Dayne, vdovou z Hvězdopadu)...

    ad Jon/Robb:

    Už odzačátku bylo jasné, kdo je pro Martina zajímavější a důležitější, čistě proto, že Jonovi svěřil POV a Robbovi (jako jedinému Starkovi krom Rickona) ne. Taky si myslím, že bude pro příběh klíčový, jelikož propojuje oba hlavní aspekty příběhu (led-Starky a oheň-Targaryeny), jak už jsem řekl, Robb nebyl a ani nemohl být tak čtenářsky zajímavý, což ale neznamená, že by nebyl důležitý a věrohodně napsaný a už vůbec jsem mezi nimi nikdy necítil nějakou rivalitu, takže řešit v čem byl kdo z nich lepší či zajímavější je nakonec zbytečné.

    ad Jorah, Qhorin, Barristan a spol.:

    Rozhodně souhlasím s Alekem, jsou kořením POV kapitol, co se mě týče, kdyby nebyl s Dany Jorah a poté Barristan, asi bych se docela nudil. Celý příměr s oddělováním nějakých aspektů knihy mi přijde zavádějící, ale když už tak - kdybyste oddělili Joraha a Barristana od Dany a dejme tomu Sama a Aemona od Jona, dostali byste možná ne konvenční, ale určitě zatraceně nudnější a méně originální fantasy.

  • upraveno 3. listopadu 2006

    Nuz musim sa ospravedlnit dopredu ak niekoho nasledujucimi slovami urazim....,ale mne sa na Jonovi nepaci prave to,ze je bastard,ktorymi sa to v dnesnej fantasy len tak hemzi.Kazdy druhy ma tajomnych predkov.A dost casto disponuje nejaky zahadnym materinskym znamenim.Hviezdou,alebo bleskom na zadku.Ked citam fantasy a narazim na bastarda hned mi je nesympaticky.Tym skor,ze je jasne ,ze bastardom dlho neostane a pravdepodobnost,ze jeho matka bola krcmarova dcera,stara pobehlica ci dojicka krav je skoro nulova.

    Tiez zastavam teoriu ,ze Jon je Lyannin syn,ale asi by som jasal nad tym, keby sa nakoniec ukazalo,ze to bola sluzka Lorda Waldera.

    flame must go on ;)

  • upraveno 3. listopadu 2006

    Naposledy se vyjadrim k Robbovi.

    Alek: Duvod proc byl Robb "posedly" svymi povinnostmi a Jon ne, je naprosto jednoduchy, jasny a doočíbíjící-ROBB MEL povinnosti, zatimco JON zadne NEMEL. Jestli se ti zda, ze byl Robb nadrazeny,zkus se zamyslet zdali to nepatrilo k roli, kterou MUSEL hrat. Vsak se ted Jon jako Lord velitel chova stejne! Uz nema cas strarat se tluste, sikanovane zbabelce(nic proti Samovi :) Vsak jsem si od nej pucil nick). Jon kona svou povinnost stejne jako to delal Robb.

    Eddard: Samozrejme, ze by Ned zvolil povinnost! Zapomnel jsi, ale uvest kterou povinnost... :wink: Asharu Dayne sem netahej, bo v te dobe uz jednu zenu mel. Kdyby se s nejakou zenou vyspal, vzal by si ji. Ale Eddard Stark by se nikdy do takove situace nedostal...i kdyz...

    "Těsně předtím než se ser Rolf vzdal a předal nám hrad, jsem utržil zásah šípem do ramene. Zpočátku to nevypadalo zle, jenže pak se rána zanítila. Jeyne mě uložila do svého vlastního lože a ošetřovala mne, dokud horkost nepřešla. A byla se mnou, když mi Velký Jon přinesl zprávy o... o Zimohradu. O Branovi a Rickonovi,“ Zdálo se, že má problémy vyslovit jména svých bratrů. „Té noci mě... mě utěšila, matko.“

    Kdyby Jeyne planoval ho svest, nemohla by mit lepsi prilezitost...

  • upraveno 3. listopadu 2006

    Podle mě jsou/byli ser Barristan Selmy, Qhorin Půlruký, mistr Aemon o Samwellovy ani nemluvě dost výrazné postavy. A rozhodně mě víc bavili kapitoly ze severu nebo zpoza moře než ty, ve kterých byla Catelyn (kterou jsem nikdy neměl rád).

  • upraveno 3. listopadu 2006

    No navrhnuju brzdit ty emoce, ktery se nam tu rozjely:-) Par prispevku jsem tu roli s chuti hral, ale kdyz to tak prochazm zpetne vypada to, ze Robba nesnasim, coz fakt neni pravda. Jen proste preferuju Jona, kdyz si mam mezit temahle dvema vybrat. Ale rozhodne to neni nic proti Robbovi, ten sice ma svy mouchy, ale ma je opravnene, jinak by ta postava nebyla tak zajimava, u nekoho jsou plusem u nekoho minusem.

    A jsem fakt rad, ze jsem poznal nekoho, kdo to citi opacne...neco to vypovida o autorovi a Pisni jako takovy, jak uz tu nekdo podotkl.

    Jinak kapitoly s Catelyn (kterou jak tusite taky nemusim) jsem mel rad, pac byla u hodne zajimavych situaci, kde se zas vykytovaly dalsi my oblibenci, takze jsem Cat rad kousnul:-)

  • upraveno 3. listopadu 2006

    Samwell wrote:
    Naposledy se vyjadrim k Robbovi.

    Alek: Duvod proc byl Robb "posedly" svymi povinnostmi a Jon ne, je naprosto jednoduchy, jasny a doočíbíjící-ROBB MEL povinnosti, zatimco JON zadne NEMEL. Jestli se ti zda, ze byl Robb nadrazeny,zkus se zamyslet zdali to nepatrilo k roli, kterou MUSEL hrat. Vsak se ted Jon jako Lord velitel chova stejne! Uz nema cas strarat se tluste, sikanovane zbabelce(nic proti Samovi :) Vsak jsem si od nej pucil nick). Jon kona svou povinnost stejne jako to delal Robb.

    ...

    Velmi zajímavý postřeh. A je na něm hodně pravdy.

  • upraveno 3. listopadu 2006

    Samwell: Myslel jsem samozřejmě povinnost první, státnickou (s Catelyn se oženil a okamžitě odjel do války, ani ji neznal... není možné, že na Hvězdopadu potkal svou osudovou lásku, kterou miloval od mládí - turnaj v Harrenově).

  • upraveno 3. listopadu 2006

    Alek: Ja som sa na tejto nasej diskusii celkom slusne zabaval ,podobne ako ty.... :twisted:

  • upraveno 3. listopadu 2006

    desaixx wrote:
    Nuz musim sa ospravedlnit dopredu ak niekoho nasledujucimi slovami urazim....,ale mne sa na Jonovi nepaci prave to,ze je bastard,ktorymi sa to v dnesnej fantasy len tak hemzi.Kazdy druhy ma tajomnych predkov.A dost casto disponuje nejaky zahadnym materinskym znamenim.Hviezdou,alebo bleskom na zadku.Ked citam fantasy a narazim na bastarda hned mi je nesympaticky.Tym skor,ze je jasne ,ze bastardom dlho neostane a pravdepodobnost,ze jeho matka bola krcmarova dcera,stara pobehlica ci dojicka krav je skoro nulova.

    Tiez zastavam teoriu ,ze Jon je Lyannin syn,ale asi by som jasal nad tym, keby sa nakoniec ukazalo,ze to bola sluzka Lorda Waldera.

    flame must go on ;)

    Nejsi sám, koho tahle literární specialitka nehorázně se*e. Jako by synové a dcery dojiček nemohli dokázat velké věci... Nějaký původ je ve srovnání s prostředky, výchovou, výcvikem na nic. No, alespoň je tu Davos.

    O to je zajímavější, že u Jona mi to nevadí. Naopak, tam chci, aby jeho maminkou byla Lyanna a Wylla by mě vážně zklamala. Divné... :oops:

  • upraveno 3. listopadu 2006

    desaixx wrote:
    Alek: Ja som sa na tejto nasej diskusii celkom slusne zabaval ,podobne ako ty.... :twisted:

    jj, bylo to zabavny...uz jsem skoro zacal zase odpovidat, kdyz jsem si uvedomil, ze v podstate hraju roli, ktera mi zas tak nesedi, ze vlastne do toho Robba nechci tolik sit a ze to neni zas tak uprimny...

    Quote:
    ale mne sa na Jonovi nepaci prave to,ze je bastard,ktorymi sa to v dnesnej fantasy len tak hemzi.Kazdy druhy ma tajomnych predkov.

    Tak to souhlasim, dojemny pribehy superhrdinu a zachrancu sveta, uz taky nemusim. Ale myslim, ze tohle neni ten pripad. On proste neni ten jediny, THE ONE. On je jen jeden dil skladacky, sic velmi dulezity. A uz vubec neoplyva nejakymi zazracnymi schopnostmi...a to "bastardstvi" mu proste v tomhle pripade jde k duhu, dela to z nej lepsiho cloveka, soucitnyho, vstricnyho, nesobeckyho (coz se o tech superhrdinech rict vzdy neda:-)).

  • upraveno 3. listopadu 2006

    Samwell wrote:
    Ze se pratelil s Theonem? Prirozene. Kolik mel asi tak na Zimohradu vrstevniku? A vic se pratelil s Jonem.

    Aleku, mel by sis Pisen znova precist. To vis, ze by si Ned Jeynu vzal, byt na Robbove miste. Jeho cest by mu nedovolovala udelat nic jineho.

    Ned a Hra o truny? Precti si to znova. Na to se neda vic rict.

    Tak tenhle prispevek mi uplne utekl, vsim jsem si ho az ted, kdyz jsem oddeloval temata.

    To s theonem bylo jen takovy popichnutí, který se jak se zdá vydařilo:-) Ale zvláštní je, že třeba Jon se s Theonem nepřátelil skoro vůbec. Už proto jsem ho měl vždycky radši.

    Nedovi by jeho cest nedovolovala se vubec do takove situace dostat, to je ten zakladni problem. On byl vzdy tak svazan svou moralkou, ze by neporusil sve zavazky pro zenu. Aspo ne takovy Ned jakeho nam Martin zatim ukazal, treba se to zmeni, a ukaze nam casem, ze Jon je skutecne jeho bastard....

    Ano, Ned a hra o truny, neda se s tim nic delat, v jednom okamziku (myslim po rozhovoru s Malickem) pochopil, ze tu hru bude hrat at bude chtit nebo ne, a jelikoz nechtel byt ovladan jinymi, zacal hrat, chtel odeslat dcery domu, jemne odstranit Cersei a deti a dosadit pravoplatneho krale, a aby se mu to vsechno podarilo, musel hrat. Myslim, ze cist znovu to nemusim, ale kdyz jinak nedas, s radosti:-)))

  • upraveno 3. listopadu 2006

    Ned hrál a prohrál. Cersei byla holt lepší. Měla zdroje, měla kontakty, měla víc es v rukávu...

  • upraveno 4. listopadu 2006

    Tyna wrote:
    Ned hrál a prohrál. Cersei byla holt lepší. Měla zdroje, měla kontakty, měla víc es v rukávu...

    Podle mě Eddarda porazil Malíček, ne Cersei... Mohl se rozhodnout, pro koho zajistí Slyntovy zlaté pláště a jelikož čestný a poctivý Eddard na trůnu mu smrděl, rozhodl se, že není v jeho zájmu měnit krále a tak si ponechal spratkovského krále a arogancí zaslepenou královnu, s kterýma mohl snadněji manipulovat.

Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.