Různé filmy

upraveno 6. listopadu 2010 v Film a televize

Včera jsem shlédl Zlatý kompas a musím povedať, že sa mi to páčilo.

Dobrá kvalita obrazu.

Zajímaví herci (Eva Green! s dětským hlasem) a jejich výrazné výkony.

Efektní vizuální podívaná.

Četl jsem i knihu (jen první díl) a s filmovou adaptací jsem velmi spokojen.

Kdybyste žili v tom světě, jakého byste asi měli daemona? :wink:

24567382

Komentáře

 • upraveno 14. června 2008

  Když už jsme u těch mýtických hrdinů :) , kterým jsou domovem jak hry, tak i filmy, co říkáte na Laru?

  Na hardisku se mi povaluje TR Anniversary a pěkně se na to kouká.

  Ti raptoři mají něco do sebe.

  Film byl také moc pěkný. :twisted:

  Ten neopren má taky něco do sebe. :wink:

 • upraveno 15. června 2008

  Nehrál jsem. Ani film jsem neviděl. Angelina Jolie mě silně fyzicky odpuzuje. :roll:

  Ale znáte Lauru Bow, sličnou detektivku? Ta patří zase mezi moje hezké vzpomínky. :wink: Podle ní by měli natočit film, a ne podle nějaké Lary, tsss!

  Dovolím si připojit ilustrační obrázek.

 • upraveno 3. února 2009

  Vidělí jste Temného rytíře? Líbil se? Ačkoliv se jedná ve své podstatě o hroznou hovadinu, tak mě ten film upoutal. Má prostě skvělou atmosféru. Ta je zvelké části daná super soundtrackem. Duo Zimmer a Howard zafungovalo parádně.

  Jen bych tomu vytknul strašně dlouhou stopáž:-(

  Také jsem viděl nedávno film Milionář z chatrče. Sice to vůebc nesouvisé s žánrem fantasy, nicméně doporučuji. Opravdu silný film z netradičního prostředí (Indie) s netradičním pojetím.

 • upraveno 4. února 2009

  ani by som nepovedal, že The Dark Knight je hrozná hovädina. Myslím, že vĎaka scenáru tam dostal mnoho zaujímavého a súčasného. veľmi sa mi páčil.

  Na milionára sa teším, ale počkám si na kino.

 • upraveno 4. února 2009

  Na mě taky docela zapůsobil, ačkoli jsem tyhle supermegahrdiny nikdy moc nemusel. Atmosféra byla super, Joker taktéž, ale možná jsem byl ovlivněn tim marketingem, to uznávam a nedokážu to důsledně oddělit. Dlouhý stopáže jsem si nějak nevšim, což svědčí pro dílo. To když vzpomenu na Tróju, trpim jen když na ni pomyslim :-)

  hmm, co jsem viděl nedávno? Tyjo já už film, co by mě upoutal, neviděl delší dobu. Minulý týden jsem viděl Mamma Mia, dobrá oddychovka :-)

 • upraveno 4. února 2009

  Mně se nejvíc líbilo: "PUT THE GUN!" (tím jeho záhrobním chrčivým hlasem)

  A taky trik s tužkou.

  Ale je to drsný film, psycho. Nic pro holky.

 • upraveno 5. února 2009

  "PUT THE CROSSBOW DOWN!" ozval se záhrobní chrčivý hlas.

  Ale Tyrion neposlechl.

  Kuše zadrnčela a...

  ...odešel tam, kam chodí děvky. :)

  Temný rytíř se mi celkem líbil, ačkoliv jeho pozice v IMDB (pokud si ji ještě drží), mi připadne přemrštěná. Prostě taková oddechovka... a celkem to odsýpalo, ani jsem se nenadál a byl tu konec. :P

  Taky mě ale v poslední době nic moc nezaujalo.

  Chtělo by to zase nějaký velkofilm, co nás zanechá v sedačkách s vytřeštěnýma očima. Nějaký šok. Něco jako Společenstvo. :)

 • upraveno 5. února 2009

  hobit bude o dva roky.

 • upraveno 12. února 2009

  heavy_head wrote:
  Nic pro holky.


  už uplynul nějaký ten čas od shlédnutí, takže vás nepotěším svou oblíbenou scénou, nebyla jsem nadšená, ale líbilo se mi to docela dost (nejvíc tomu v mých očích pomohl Heath) :), ale pravda, že kdyby to bylo kratší, neškodilo by :)
 • upraveno 12. února 2009

  Dead... mrtvý

  Death... smrt

  Head... hlava

  Heath... vřes

  Chápete to někdo? :evil: :twisted:

  Na Hobita jsem zvědavý. Nemyslím si, že to bude takové zjevení jako Pán prstenů, ale mohl by to být určitě zajímavý film (potažmo filmy). :)

 • upraveno 13. února 2009

  omlouvám se za nejednoznačnost (nebo předstírané nepochopení, do kterého mne láká zlovlk :wink: )... měla jsem na mysli toho mrtvého sladkého záporného "hrdinu", kterého hrál Heath Ledger...

  hmm... na Hobita zvědavá... ani nevím, je to příliš vzdálené, snad časem :)

 • upraveno 13. února 2009

  Nechápavost je ta poslední věc, z které by se dali zlovlci podezírat. :wink:

  Jinak Heath je můj starší bratr, kdybyste nevěděli. Sice jen o dvě minuty, ale i tak mám někdy pocit, že to je o několik desítek let. :P

 • upraveno 18. února 2009

  Chci všem doporučit film Podivuhodný případ Benjemina Buttona. Schválně, kdo z váš by si to s ním vyměnil..:-)

  Chodíte někdo na stránky csfd a pravidelně tam hodnotíte. Jestli ano, jaký máte nick? Klidně bych si dal do oblíbených uživatelů někoho koho aspoň takto znám než. např POMA...o kterém nic nevím:-)...Můj nick je velice originální..Chmur

 • upraveno 18. února 2009

  Buttona jsem viděl minulý týden, užil jsem si ho. Taky můžu doporučit, Fincher opět nastolil perfektní atmosféru. Ta linie v nemocnici mě sice trochu rušila, hurikán na pozadí byl nadbytečnej, ale jinak výtky nemám, obsazení super.

  Já na CSFD jsem, přirozeně jako Alek...ale nevím, jestli zrovna stojí za to si mě "oblíbit" :-) Na komentáře jsem se zatím nevzmoh, jen hodnotím. Ale třeba Eddard a flanker.27 tam jsou a jejich komentáře jsou super. A ještě doporučuju Cervenaka, Ďurovo komentáře jsou fajn. Ani nevim, jestli je vůbec sarven na CSFD, ale tušim, že spolupracoval s kinema.sk...? :-)

 • upraveno 18. února 2009

  Ta linie v nemocnici byla sice otravná, ale zřejmě důležitá.

  Quote:
  ale nevím, jestli zrovna stojí za to si mě "oblíbit


  Proč ne? Už jsem si dal do oblíbených i Eddarda a flankera....přece jen to ljsou lidé, se kterými jsou aspoň v minimální virtuální interakci...

  Opravdu zajímavý komentáře píše doncorleone...jsou totiž poskládány jenom ze zajímavostí:-)

  Já taky nepíši žádný komentáře. Asi mi to připadá zbytečné. Jsou tam lidé, kteří jsou větší fanoušci filmu a jejich komentáře jsou zajímavější než to, co bych napsal já...

  flankere...Jak jsi mohl dát Poslednímu Mohykánovi a Barmanovi Onanovi jen tři hvězdičky?....ty jsi ale barman.... :)

 • upraveno 19. února 2009

  áno sarven funguje na http://www.kinema.sk ako redaktor- zakladateľ.

  na ČSFD nepôsobím, stačí mi moja kinema. :)

  btw. Benjamin Button bol pre mňa fajn, ale nieč zvláštne. trochu tomu chýbali gule a čokoľvek, kôli čomu by som ssi na ten film o pol roka spomenul, či nebodaj chcel vidieť ešte raz.

  Odporúčam Vakýru a slovenský dokument Ako sa varia dejiny. Ak to príde k vám, pozrite, je to silné, neošúchané a aj vtipné. Skvelá vec.

 • upraveno 19. února 2009

  na csfd jsem, komentářů (pochybné kvality) jsem pár napsal, ale teď už ohodntím velice zřídka...nick (opět velice originální) Vesman

 • upraveno 28. dubna 2011
  I když ve stínu vydání Tance, se nám blíží konec Harryho Pottera, nevím jaký názor na tuhle sérii máte vy (jako těžcí fantasy fandové asi negativní) ale já jsem na knížkách vyrostla. A i když Rowlingová není GRRM ( :-)) ), a za ten závěr bych jí ukousla hlavu, na filmové finále se těším jak malý děcko.
  Co vy na to? Snad nejsem jediná komu po tomhle () traileru spadla brada....
  No, červenec má našlápnuto na nejlepší měsíc v roce :-))
 • upraveno 28. dubna 2011
  Harry Potter mne asi před dvěma roky přestal úplně zajímat... Ale asi to ze zajímavosti zkouknu....

  BTW: Včera jsem viděl super film - 500 days of summer.... Většinou u romantických filmů usnu ale tenhle mne dostal :-)
 • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
  upraveno 28. dubna 2011
  Elanne: Těším se na bílého draka a na šňupův flashback. To je asi tak vše. Každopádně to vypadá epicky, co se musí uznat.

  BTW: Včera jsem viděl super dokument - Banksy: Exit Through the Giftshop
 • upraveno 28. dubna 2011
  Relikvii smrti jsem neviděl, ale mám v plánu ji zkouknout. Viděl jsem fragmenty, když se na to doma dívali děti a ty mě nezaujaly, ale podle toho samozřejmě nelze soudit. Nejvíce se momentálně co se týká fantasy a sci-fi týká těším na Thora, X meny a Your Highness.
  Poslední film co jsem viděl byl Orel deváté legie a není to nic co bych doporučoval, i když mám starověk a filmy čerpající z tohoto období rád. Je to takový Centurion trochu jinak.
 • upraveno 28. dubna 2011
  Vidiš, Centurion se mi kvůli atmosféře líbil, i když je to béčko. V levnejch dývkách jsem si mezi záplavou neskutečně blbejch fantasy (tak neskutečně, že je ohromná zábava si je pustit klidně několikrát v co největším počtu lidí) pořídil jakési francouzské Bratrstvo bojovníků a středověký svět je tam bez ohledu na nijaký příběh udělán zcela úchvatně (Černou smrt jsem tu už chválil).

  Jinak Pottera mám rád, třebaže jsem už překročil strašlivou třicítku. Kromě sedmého dílu teda. Pevně věřím, že podobně neselže při splétání nití příběhu v sedmičně i Martin.
 • upraveno 28. dubna 2011
  Pottera mám rád, částečně asi i z nostalgie, ale závěr relikvie smrti je naprostá katastrofa, nic horšího si ani nedovedu představit :/... i filmy jsou od vězně z azkabanu slabý, možná s vyjímkou ohnivýho poháru, ale na poslední část asi stejně z tradice zajdu:)
 • upraveno 28. dubna 2011
  Trailer pěknej, hlavně ten úvod. Snad to bude lepší, než ten poslední díl, to byl první, u kterýho jsem vážně uvažoval, že odejdu z kina, nebo usnu.
 • upraveno 28. dubna 2011
  pottera mám rád aj ako knihu aj ako film. ostatný film sa žial nevysporiadal s vatou v knihe, a je rozťahaný. ale stále fajn.

  a áno, nie je to GRRM. aj keď musím povedať, že JKR sa postupne naučila celokom slušne písať.
 • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  upraveno 28. dubna 2011
  Mě se líbil Centurion i Orel, takový dobrodružný filmy s přímým tahem na bránu, kde není nic zbytečnýho (v Orlu třeba milostný zápletky).
 • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  upraveno 29. dubna 2011
  Na HP se dost těším - trailer vypadá celkem zajímavě, jen doufám, že si odpustí po 17-ti letech. Thora jsem předevčírem viděla a musím doporučit všem, co mají rádi komiksy. Jsem z něj nadšená, ale já mám takovéto filmy velmi ráda.
 • upraveno 29. dubna 2011
  Krisa: K mému zklamání, neodpustí, opravdu to tam bude.
  Na Thora se těším, už nějakej pátek, snad to stihnu do kina. Já naposled viděla The King´s Speech a Tron: Legacy - obojí výborné :-)
 • upraveno 29. dubna 2011
  Já mám taky rád filmy podle komiksů. Asi nejradši mám X meny, i když třetí díl byl slabší a X men origins byl dle mě vyložený průšvih. Taky se mi líbí Nolenovské zpracování Batmana.
 • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  upraveno 29. dubna 2011
  To bych podle tvýho avataru vůbec neřek :))
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.